English version


Strona główna
Programy
Przyłącz się
Kontakt
Prywatność


Skopiuj informację o EuromediaTV w pliku PDF (jęz. angielski)


0,56 MB

Programy EuromediaTV 

Filmy fabularne

Maszyna Zmian (dla TVP1), serial dla dzieci w reżyserii Andrzeja Maleszki, uznanego twórcy filmów dla dzieci. Serial (12 odc.) został sprzedany m.in. do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Szwecji, Danii. Otrzymał wiele nagród w Polsce i zagranicą, z których najbardziej prestiżowe były: Nagroda Emmy w 1997 r. w kategorii programów dla dzieci i młodzieży, "Poznań Gold Kids", przyznawana przez polską publiczność dziecięcą, oraz nagroda Grand Prix na festiwalu Prix Jeuneussee w Monachium.

Kotek oraz Niebieska Róża (Andrzej Maleszka), filmy pozbawione dialogów, wyprodukowane dla EBU, otrzymały jedną z głównych nagród na festiwalach Prix Jeuneusse w Monachium (1996 i 1997).

Magiczne drzewo oryginalny międzynarodowy serial w trakcie produkcji (EMTV w coprodukcji z TVP). Pomysłodawcą i reżyserem trzech pierwszych części cyklu jest Andzrzej Maleszka. W przedsięwzięciu wezmą udział producenci, scenarzyści i reżyserzy z różnych państw Europy. Wspólnie z nimi A.Maleszka stworzy 12 odcinków, które będą stanowiły oddzielne, 30-minutowe filmy, opowiadające historie, jakie przydarzyły się dzieciom w różnych krajach. Każdy z co-producentów będzie odpowiedzialny za stworzenie trzech kolejnych odcinków serii. Wszystkie części powstaną na kanwie wspólnej, jednolitej idei, czyli opowieści o Magicznym Drzewie, z którego, po ścięciu, wykonano wiele - na pozór zwyczajnych - przedmiotów. Magiczne Drzewo to przedsięwzięcie, które stwarza możliwości nowego rodzaju międzynarodowej współpracy, gdzie doświadczenie i odmienny sposób przedstawiania dziecięcej wrażliwości przez europejskich twórców, zaowocują serią niezwykłych filmów dla dzieci.

24 Jul 2005 by annaz

 
Strona główna | Programy | Przył±cz się
Kontakt | Prywatno¶ć

© 1994 - 2006 by EuromediaTV Sp. z o.o.